به این مطلب رای دهید
[تمام آرا: 296 میانگین آرا: 3.9]
کامل‌ترین راهنمای مهاجرت به انگلستان ۲۰۱۹

چنانچه قصد مهاجرت و اخذ اقامت دائم انگلستان رادارید و نمی‌دانید از کجا و چگونه اقدام کنید، این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا اطلاعات لازم را به دست آورده و مسیر خود را مشخص کنید
در این مقاله سعی بر آن شده تا توضیحاتی در مورد سریع‌ترین و ارزان‌ترین روش‌های مهاجرت و اقامت انگلستان ۲۰۱۹, به شما عزیزان ارائه شود.
با ما همراه باشید تا با هر آنچه برای اخذ انواع ویزای کار انگلستان (England working visa)/ پیشنهاد کاری انگلستان (Job offer)، چگونگی گرفتن اقامت انگلستان، شرایط و هزینه‌های زندگی در انگلیس و … نیاز دارید، آشنا شوید.
لازم به ذکر است که بخش‌های زیر به‌صورت منظم به‌روزرسانی خواهد گردید و همچنین بخش‌های جدیدی نیز به آن افزوده خواهد شد.

پیشنهاد ویژه: پس از خواندن این مطلب، شما می‌توانید رزومه خود را ارسال کرده تا کارشناسان موسسه کاریابی بین‌المللی جام جم به‌صورت رایگان رزومه و شرایط اولیه شمارا مورد ارزیابی قرار دهند.

اقامت انگلستان

در مقاله راهنمای اخذ ویزای کار و اقامت انگلستان چه خواهید خواند؟

بخش اول – سریع‌ترین روش‌های مهاجرت به انگلستان ۲۰۱۹ / اخذ اقامت دائم انگلستان / مزایا و معایب

۱- اخذ اقامت انگلستان از طریق کار (ویزای کار انگلستان)

۲- اقامت انگلستان از طریق تحصیل (ویزای تحصیلی انگلستان/ویزای دانشجویی انگلستان)/مزایا و معایب (در حال بروز رسانی)

۳- اقامت انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری / خوداشتغالی /اقامت انگلستان از طریق کارآفرینی /مزایا و معایب (در حال بروز رسانی)

بخش دوم – توضیح اجمالی درباره کشور انگلستان، هزینه‌های زندگی در انگلستان ۲۰۱۹

 

بخش اول – سریع‌ترین روش‌های مهاجرت به انگلستان ۲۰۱۹ /اخذ اقامت دائم انگلستان/ مزایا و معایب

۱- اخذ اقامت انگلستان از طریق کار (ویزای کار انگلستان)

در ابتدا باید گفت روش‌های متعددی برای مهاجرت و اقامت انگلستان وجود دارد. بررسی دقیق شرایط و رزومه هر فرد این امکان را می‌دهد تا سریع‌ترین و ارزان‌ترین روش ممکن انتخاب گردد.
بدون شک در حال حاضر یکی از مطمئن‌ترین و سریع‌ترین روش‌ها برای اخذ اقامت انگلستان از طریق ویزای کاری انگلستان (پیشنهاد کاری/جاب آفر (Job offer)) می‌باشد.
مهاجرت از طریق کار به انگلستان و گرفتن پیشنهاد کاری، پروسه سریعی است که منجر به دریافت اقامت انگلستان از طریق تخصص می‌شود.

برخی از مزایای اقامت انگلستان(England residence ) از طریق تخصص به شرح ذیل است:

 • فرد متقاضی از روز اول ورود به کشور انگلستان، برخلاف سایر انواع ویزاها مشغول بکار شده و حقوق دریافت می‌کند.
 • امکان همراهی اعضا خانواده و بهره‌مندی از حق‌وحقوق شهروندی برای تمام اعضا خانواده وجود دارد از قبیل تحصیل رایگان و خدمات درمانی رایگان، حق فول تایم کار کردن…
 • از طریق ویزای کار انگلستان و بعد از ۵ سال امکان اخذ اقامت دائم را برای خود و خانواده‌تان را فراهم می‌کنید.
 • از سوی دیگر، در حال حاضر سریع‌ترین و مقرون‌به‌صرفه ترین راه مهاجرت و اقامت انگلستان، ویزای کار انگلستان می‌باشد.
 • دیگر مزیت این نوع ویزا این است که حقوق و کلیه شرایط کار از ابتدا مشخص می‌گردد (زمانی که شخص متقاضی هنوز در ایران حضور دارد از میزان حقوق، تعطیلی‌ها… و تمام شرایط شغل موردنظرش آگاه است).

اقامت انگلستان

 

جاب آفر/پیشنهاد کاری (Job offer) چیست؟

به‌طور کل جاب آفریا پیشنهاد کار مدرکی است که یک کارفرمای انگلیسی به یک نیروی کار خارجی می‌دهد که البته این کار باید مرتبط با رشته و رزومه فرد متقاضی و تمام‌وقت باشد.
درواقع گرفتن پیشنهاد کار از کارفرمای انگلیسی کار آسانی نیست و نیاز به داشتن وکیل معتمد در انگلستان است. چنانچه تمایل دارید از این روش اقدام کنید کل فرآیند اخذ جاب آفر توسط کاریابی بین ۷ ماه تا نهایتاً کمتر از یک سال به طول می‌انجامد.
باید در نظر داشت در حال حاضر، اولویت دولت انگلستان بیشتر نیروهای پرستاری است سپس نیروهای فنی و مهندسی.

به‌طورکلی مراحل جاب آفر به شرح ذیل می‌باشد:

 1.  (لزوم داشتن رزومه قوی و تسلط به زبان انگلیسی). فرد داوطلب باید رزومه بسیار قوی و سطح زبانی قبل قبولی شرایط را داشته باشد چراکه رقابت برای این نوع ویزا در سطح بین‌الملل و خصوصاً برای کشور انگلستان بسیار شدید است.
 2. (ارسال رزومه متقاضی به کارفرمای واجد شرایط). در ابتدا کاریابی، رزومه کامل فرد متقاضی را برای کارفرمایان ارسال می‌کند (بدیهی است نوع نگارش رزومه و بیان شرایط و توانایی‌های فرد برای جذب کارفرما بسیار مؤثر است).
 3. پیدا کردن کارفرمای مناسب و اخذ پیشنهاد کاری و کسب اطلاعات لازم در مورد شغل پیشنهادشده از قبیل وظایف کاری متقاضی، شرایط اشتغال، ساعات کار، حقوق پیشنهادی، شرایط اسکان و…
 4. تعیین وقت انجام مصاحبه کارفرما با متقاضی (البته خوشبختانه در این مصاحبه چون رزومه فرد متقاضی از قبل برای کارفرمای انگلیسی ارسال و تائید اولیه شده، در اکثر موارد برای پرستاران، اینترنتی (و از طریق اسکایپ) می‌باشد و کمتر نیاز به انجام مصاحبه حضوری است)
 5. نکته قابل‌توجه در انتخاب کارفرما این است که تعدادی از متقاضیان تنها قصد رسیدن به انگلستان رادارند وبی توجه به درآمد و دستمزد تعیین‌شده از سوی کارفرما، به همراه اعضا خانواده راهی انگلستان می‌شوند.

ویزای پیشنهاد کار انگلستان
بدیهی است با توجه به میزان بالای مالیات و همچنین هزینه‌های زندگی فرد در انگلستان، این‌گونه افراد، نه‌تنها نمی‌توانند اقدام به پس‌انداز کنند بلکه حتی قادر به تأمین افراد خانواده نشده و ازنظر اقتصادی، کار وزندگی در انگلستان برای این افراد مقرون‌به‌صرفه نبوده و نه‌تنها اقامت انگلستان را دریافت نکرده، مجبور به ترک خاک انگلستان شده و با ضررهای جبران‌ناپذیری به کشور بازمی‌گردند.

بعضاً دیده‌شده که اشخاصی با وعده‌های غیرواقعی ازجمله بیان اینکه مدت‌زمان ۱ ماه یا ۲ ماه برای دریافت ویزای کار یا جستجوی کار کافیست! از خواسته و تقاضای شما سو استفاده کرده و اقدام به کلاه‌برداری می‌نمایند.البته دلیل اصلی این اقدامات، نداشتن اطلاعات صحیح از سوی فرد متقاضی است و دیگر آنکه معمولاً کلاه‌برداران روانشناسان خوبی هستند! آن‌ها می‌دانند که هدف و آرزوی شما چیست پس با دادن وعده‌های ناصحیح به‌راحتی از شما اخاذی می‌نمایند.

دقت داشته باشید اخذ ویزای کار در کشور انگلستان و متعاقباً اخذ اقامت انگلستان امری تخصصی است که باید طی مراحل قانونی و حقوقی به دست آید.
ازاین‌رو پیشنهاد ما به شما آن است که فقط از مراکز مجازی که سابقه روشنی در این امور دارند کمک و راهنمایی بگیرید.

نکته مهم: توجه داشته باشید که در قرارداد جاب آفر انگلستان (England Job Offer) اگر وکیل شما موفق به دریافت ویزای کار برای شما نشد باید تا سقف ۹۰ تا ۹۵ درصد از پرداختی شمارا بازگشت دهد و این تعهد را در قراردادش باید قید کند.

شرایط لازم برای کسب ویزای کار انگلستان:

 • سن ترجیحاً زیر ۴۰ سال باشد. (خوشبختانه محدودیت سنی مشخصی نمی‌توان برای این اجازه کار در انگلستان در نظر گرفت ولی بهترین حالت تا حدود ۴۰ سالگی است). البته با داشتن رزومه و زبان قوی و یا برخی رشته‌های خاص، با ۱۰ سال سن بیشتر هم امکان دریافت ویزای کار انگلستان وجود دارد.
 • رشته تحصیلی حتماً باید متناسب با رشته‌های اعلام‌شده باشد.
 • مقطع تحصیلی قابل‌قبول حداقل لیسانس است.
 • سابقه کار حداقل ۲ تا ۳ سال مرتبط با رشته تحصیلی الزامی است.
 • مدرک زبان انگلیسی حداقل آیلتس ۷, به شرطی که هیچ‌کدام از مهارت‌ها کمتر از شش و نیم نباشد.

شرایط کار و مهاجرت پرستاران به انگلستان چگونه است؟

در این بخش توضیحاتی در خصوص شرایط مهاجرت پرستاران و گروه‌های زیرمجموعه پزشکی به شما ارائه می‌دهیم. در حال حاضر کشور انگلستان نیاز مبرم به جذب نیروهای پرستار دارد و به همین دلیل، مهاجرت پرستاران به انگلیس در دهه اخیر از رشد بسیار بالایی برخوردار بوده چراکه در سیستم خدمات بهداشتی انگلستان کمبود پرستار احساس می‌شود.

این نیاز مبرم دولت انگلستان به جذب نیروی پرستار خود نیز از دو عامل اساسی نشأت می‌گیرد:

 •    عامل اول سطح بالای خدمات پزشکی در کشور انگلیس است و تبعا نیاز بالا به جذب نیروی پرستار در این کشور است.
 •    عامل دیگر میانگین بالای سن شهروندان انگلستان است که قاعدتاً دولت انگلیس را با کمبود نیروی پرستار و کمک پرستار مواجه کرده است.

شرایط استخدام به‌طور مرتب در حال تغییر است ولی درهرصورت دولت انگلستان سیاست جذب پرستاران را با جدیت دنبال می‌کند.
کلیه پرستاران واجد شرایط که در خارج از کشور انگلستان هستند باید حداقل شرایط آموزشی NMC)) که همان شورای نظارتی پرستاران و ماماها می‌باشد را برآورده کنند. نمره آیلتس کلی باید ۷ باشد به شرطی که هیچ‌کدام از مهارت‌ها از ۵/۶ کمتر نباشد.

اقامت انگلیس
پرستاران با داشتن ۲ سال سابقه کار مرتبط (۲ سال طرح پرستاران به‌عنوان سابقه کار محاسبه می‌شود) و مدرک زبان انگلیسی می‌توانند برای ویزاهای کاری انگلستان و متعاقباً اقامت انگلستان اقدام نمایند.شایان‌ذکر است که در زمان ورود به انگلستان به‌عنوان کمک پرستار محسوب می‌شوند که ازنظر جایگاه شغلی مفهوم آن با کمک پرستاری در ایران متفاوت است.
زیرا کمک پرستار در ایران عملاً به معنی بهیار یا کمک بهیار است، اما کمک پرستار در انگلستان جایگاهی نزدیک پرستاری است زیرا کارفرما می‌داند شما شخصی دانشگاهی هستید.

پس از ورود پرستاران به کشور انگلستان، باید برای تائید مدرک تحصیلی‌شان توسط سیستم پزشکی و دولت انگلستان رده‌های مربوط به رجیستر شدن مدرک را بگذرانند و پس از طی نمودن امتحانات مربوطه، نهایتاً RN را دریافت کنند سپس می‌توانند به‌عنوان پرستار مشغول به کار شوند.

بدیهی است بعد از ۵ سال فرد متقاضی می‌تواند اقامت انگلستان را برای خود و خانواده‌اش کسب کند.

لازم به ذکر است که تقریباً کلیه هزینه‌های مربوط به برگزاری کلاس و امتحان رجیستری بر عهده کارفرما می‌باشد.

دولت انگلستان امکانات بسیاری را برای پرستاران فراهم آورده ازجمله:

 • امکان اسکان رایگان برای پرستاران (درصورتی‌که مجرد باشند).
 • امکان برگزاری مصاحبه با کارفرما (در اکثر موارد) بدون مراجعه حضوری و از طریق اسکایپ (مصاحبه اینترنتی).

به‌جرات می‌توان گفت بهترین فرصت‌های شغلی در انگلستان و تا حدودی ویزاهای کار آلمان  برای پرستاران می‌باشد پس هم‌اکنون از این فرصت استثنائی استفاده نمایید.قابل‌ذکر است که اگر سابقه کار در بخش جراحی، اورژانس، ارتوپدی، زنان و سایر بخش‌های تخصصی داشته باشید از حقوق بالاتری برخوردار خواهید بود.جالب است بدانید سالانه حدود ۵۰۰۰ پرستار با انواع ویزای کاری وارد کشور انگلستان می‌شوند که از این تعداد حدود ۶۵۰٫۰۰۰ پرستار در بریتانیا و حدود ۲۰۰،۰۰۰ نفر آنان در بخش خصوصی مشغول به کارند.

محاسن اقامت انگلستان از طریق کار (ویزای کار انگلستان) چیست؟

همان‌طور که قبلاً ذکر شد، بزرگ‌ترین مزیت ویزای کار انگلستان، دریافت اقامت انگلستان از این طریق می‌باشد که اگر بر اساس اصول پیش روید بسیار سریع و مطمئن است.

در زیر برخی از مزایای ویزاهای کاری انگلستان ذکرشده است:

۱. زمان کوتاه کل پروسه کاری (از اقدام تا به انتها و دریافت ویزا بین ۷ ماه و کمتر از یک سال) به طول می‌انجامد.
۲. حقوق و شرایط فرد قبل از دریافت ویزا و قبل از عزیمت کاملاً مشخص است و فرد را قادر می‌سازد تا بادید باز گام بردارد.
۳. امکان ارتقای شرایط کاری و حقوقی برای فرد متقاضی وجود دارد.
۴. امکان همراهی افراد خانواده وجود دارد.
۵. امکان ادامه تحصیل کلیه افراد خانواده به‌صورت رایگان وجود دارد.
۶. دریافت اقامت دائم بعد از ۵ سال (اقامت انگلستان) برای فرد متقاضی و همراهان وجود دارد.
۷. کار و تحصیل به‌طور همزمان برای فرد متقاضی بعد از سه سال امکان‌پذیر است اما برای سایر افراد خانواده امکان کار و تحصیل از همان ابتدا وجود دارد. (استثناء در مقطع دکترا فرد متقاضی می‌تواند همزمان از ابتدا تحصیل و کار کند).
۸ . ریسک انجام کار نسبت به سایر ویزاها بسیار کم و در صورت داشتن رزومه مناسب در حد صفر است.
۹. فرد متقاضی و کلیه همراهان از روز اول از کلیه حقوق شهروندی انگلستان بهره‌مند می‌شوند.

معایب و سختی‌های ویزای کار انگلستان کدام است؟

در حقیقت همواره تصمیم برای مهاجرت و تغییر رویه زندگی در ابتدای امر، کمی مشکل به نظر می‌رسد؛ زیرا فرد شناخت کافی نسبت به کشور مقصد، فرهنگ، سطح رفاه، آینده شغلی و… ندارد.اما متقاضیان بعد از کسب اطلاعات صحیح در این مورد، معمولاً تنها به یک مشکل و مانع اصلی برمی‌خوردند؛ یعنی فراگیری زبان کشور مقصد.
اگر فرد متقاضی دقیقاً بداند که دانستن زبان مقصد تا چه اندازه در آینده شغلی و امنیت خاطر خود و خانواده‌اش کمک می‌کند بی‌شک، فراگیری زبان را یک اصل و باید دانسته و تمهیدات لازم را برای به دست آوردن این مهم پایه‌ریزی می‌کنند.

در حقیقت برای ویزاهای کار انگلستان ایرادی نیست! ولی گویا خواندن زبان انگلیسی برای تعدادی از دوستان کمی سخت، کسالت‌آور و دور از ذهن است!متأسفانه شاهد آن هستیم برخی متقاضیان حاضرند هر راه عجیب و غیرواقعی را تجربه کنند، ولی زبان خواندن را نه! که گاها مبالغ بسیاری از آن‌ها کلاه‌برداری شده، وقت و سرمایه خود را ازدست‌داده‌اند.

ایلتس - مهاجرت انگلستان

درواقع دو مشکل اصلی برای متقاضیان ویزای کار انگلستان وجود دارد:

۱- دانستن زبان و کسب مدرک زبان
۲- سابقه کار بیمه‌شده مرتبط

در مورد اول (یادگیری زبان) که چاره‌ای نیست و می‌توانید با توجه به متد روز آموزشی و پشتکار به یادگیری ادامه دهید. مؤثرترین راهکارهای کسب نمره آیلتس را می‌توانید در اینجا بخوانید.برای اجازه کار و اقامت انگلستان، همانند هر کشور دیگری، شما باید از قبل ازنظر سطح زبان آماده‌باشید. هرچند در این نوع ویزا نیاز به ارائه مدرک زبان برای همراهان نیست، اما توصیه ما به یادگیری زبان توسط کلیه همراهان در حین پروسه کار می‌باشد.

در مورد دوم (سابقه کاری مرتبط و بیمه‌شده)، در صورت داشتن سند و مدرک معتبر مبنی بر سابقه کار، می‌توان بدون بیمه در شرایطی اقدام کرد اگرچه داشتن بیمه، بهترین روش برای اثبات سابقه کاری فرد متقاضی می‌باشد بدیهی است برای اخذ اقامت انگلستان (از طریق تخصص) / ویزای کار انگلستان، نیاز به مدرک آیلتس (اورآل ۷) و برای ویزای کار آلمان نیاز به مدرک زبان آلمانی (سطح B2) دارید.

 

بخش دوم – توضیح اجمالی درباره کشور انگلستان، هزینه‌های زندگی در انگلستان ۲۰۱۹/ مشاغل موردنیاز انگلستان و…

انگلستان چگونه کشوری است؟

کشور انگلستان کشوری است در شمال اروپا مساحت آن حدود ۱۳۰۳۹۵ و جمعیتی حدود ۵۵ میلیون نفر دارد. نوع حکومت انگلستان مشروطه سلطنتی و واحد پول آن پوند می‌باشد.
شهرهای مهاجرپذیرانگلستان عبارت است از: لندن، منچستر، لیورپول. این کشور پنجمین اقتصاد دنیا و دومین در اتحادیه اروپا می‌باشد. شایان‌ذکر است بر اساس تحقیقات و آمارها سن امید به زندگی در این کشور برای زنان ۸۱ سال و مردان ۷۶ سال می‌باشد.

اخذ اقامت انگلستان
کشور انگلستان از دیرباز به خاطر شرایط بالای زندگی و داشتن نرخ بالای امید به زندگی در مردم، ازجمله کشورهای محبوب مهاجرپذیر محسوب می‌شود.
لندن ازنظر جمعیت بزرگ‌ترین شهر اروپا می‌باشد و انتخاب اول بسیاری از تجار و صاحبان مشاغل در اروپاست ازاین‌رو سالانه بسیاری از افراد از سرتاسر جهان از طریق مهاجرت از طریق تخصص، مهاجرت تحصیلی، یا سرمایه‌گذاری برای رسیدن به این کشور شانس خود را امتحان می‌کنند و اقامت انگلستان را به دست آورند.

پیشرفت‌های چشمگیر اقتصادی، فرهنگی و هنری، فرصت‌های عظیم سرمایه‌گذاری، بازار اقتصادی عالی و سطح رفاه بالای مردم انگلستان و… از دیرباز باعث شده این کشور همواره مقصد نهایی متقاضیان بی‌شماری از سرتاسر جهان برای کار، زندگی و سرمایه‌گذاری باشد. ویزاهای کار انگلستان فرصت مناسبی است برای کسانی که این کشور ثروتمند را برای زندگی انتخاب کرده‌اند.

در سراسر این کره خاکی خواسته بسیاری از نیروهای متخصص و فارغ‌التحصیلان این است که در انگلستان کارکرده تا علاوه بر یک زندگی باثبات و درآمدی قابل‌توجه، اقامت انگلستان را کسب نمایند.

هزینه‌های زندگی در انگلستان به چه صورت است؟

قطعاً اطلاع از هزینه‌های کشور مقصد قبل از عزیمت، به تصمیم‌گیری فرد متقاضی ازلحاظ مختلف کمک شایانی می‌کند. در ادامه سعی بر آن شده که هزینه‌های اصلی زندگی در انگلستان به‌صورت اجمالی ذکر شود.هزینه زندگی و اقامت انگلستان به شهر و مکان زندگی فرد بستگی دارد، به‌عنوان‌مثال شهر لندن یکی از گران‌ترین شهرهای دنیا و درعین‌حال دارای بالاترین سطح رفاه و حقوق برای ساکنینش محسوب می‌شود.

باید دقت داشت حقوق و دستمزد افراد نیز در لندن در قیاس با سایر شهرهای انگلستان نیز تفاوت چشمگیری دارد.
شایان‌ذکر است هزینه‌های زندگی در یک کشور خارجی بستگی به سبک زندگی هر فرد دارد و همانند داخل ایران متفاوت است و هزینه‌های ذکرشده، هزینه یک زندگی معمولی است.

میانگین هزینه زندگی متوسط (Cost of Living) در انگلستان ۲۰۱۹ به شرح ذیل است:

 • هزینه خوراک برای یک نفر به‌طور میانگین حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ پوند ماهانه
 • هزینه اجاره یک واحد آپارتمان (۱ خوابه) در مرکز شهر در انگلستان به‌طور میانگین ۷۳۰ پوند
 • هزینه اجاره یک واحد آپارتمان (۱ خوابه) خارج از مرکز شهر به‌طور میانگین.۴۶ پوند 

شما می‌توانید جهت اطلاع دقیق از ریز مخارج در انگلستان به سه سایت ذیل مراجعه نمایید.

کلام آخر

در این مقاله شما با سریع‌ترین و مطمئن‌ترین روش‌های اقامت انگلستان (ویزای کار) آشنا شده‌اید.

شایان‌ذکر است دیگر روش‌های اقامت انگلستان ۲۰۱۹ در حال بروز رسانی است و به‌زودی در سایت درج می‌شود.

چنانچه سؤالی در این زمینه برایتان پیش‌آمده، سؤالات خود را در قسمت کامنت ها درج نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت به سؤالات شما پاسخ و شمارا راهنمایی کنند.