درباره اوکراین


اوکرایناوکراین کشوری در شرق اروپا با جمعیت 46میلیون و مساحت 603هزار کیلومتر مربع می باشد . پایتخت اوکراین کیف و زبان آن روسی و اوکراینی می باشد . آب و هوای  اوکراین، معتدل قاره ای است وبا داشتن جاذبه های توریستی بیشمار و طبیعتی بسیار زیبا ، ازنقطه نظر گردشگری، رتبه هشتم در جهان را داراست. عجایب هفتگانه این کشور سالانه مقصد تعداد بیشماری از گردشگران می باشد .تحصیلات برای تمامی افراد اوکراینی در این کشور تماما رایگان می باشد. علاقه مندی به ورزش و موسیقی از مشخصه های بارز مردم اوکراین است.

 همچنین اوکراین دومین کشور وسیع اروپاست که از نظر موقعیت جغرافیایی و سیاسی بسیار حائز اهمیت است .ضمن این که معادن بسیار و خاک حاصلخیز آن باعث شده جز تولید کنندگان اصلی و تاثیر گذاردرتولید محصولات کشاورزی باشد . در حقیقت یک چهارم از ارزشمند ترین و حاصلخیزترین خاک های جهان متعلق به این کشور میباشد .شایان ذکر است این کشور جزء تحصیل کرده ترین کشورهای جهان می باشد و به عنوان مثال دانشگاه لووف اوکراین یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های اروپا بوده  و درسال 1661 میلادی در این کشور تاسیس گردید.
از نظر سیاسی به دلیل داشتن مرز مشترک با اتحادیه اروپا و روسیه در سالهای اخیر امتیازات بسیاری از کشورهای اروپایی کسب کرده به گونه ای که سرمایه گذاران بسیاری از سایر نقاط جهان و خصوصا اروپا به اوکراین آمده و به اداره بیزینس های بزرگ و کوچک پرداخته اند.

اوکراین

اوکراین در حال حاضر بهترین فرصت برای کسانی است که به اقامت یک کشور اروپایی می اندیشند زیرا دولت آن به شدت به دنبال کسب ویزای شینگن برای شهروندان خود میباشد و به گفته کارشناسان به احتمال بسیار زیاد اولین کشوری خواهد بود که برای عضویت جدید در اتحادیه اروپا انتخاب خواهد شد به این سبب هنوز قوانین مربوط به کسب اقامت و کارآفرینی ساده و ارزان است ، پس هم اکنون از این فرصت استثایی استفاده نمایید.

طرق مختلف اخذ اقامت اوکراین

 1. ویزای اقامتی ( سه ساله ) از طریق ثبت شرکت
 2. ویزای کاری ( یک ساله )
 3. اقامت از طریق ازدواج
 4. حضانت فرزند
 5. افزایش حساب بانکی
 6. ویزای دانشجویی

  برخی از مزایای اخذ اقامت دائم اوکراین عبارت است از :

  -عضویت در اتحادیه اروپا در آینده ایی نزدیک و به تبع آن کسب ویزای شینگن  و رفت و آمد به کشورهای عضو اتحادیه بدون نیاز به ویزا و تنها با پاسپورت اوکراینی

  -برخورداری از سطح زندگی و رفاه اجتماعی عالی در کشوری مدرن و برخورداری ازحقوق شهروندی (مانند هزینه های پزشکی رایگان برای خود و خانواده و...)

  - هزینه پایین زندگی نسبت به كشورهای اروپایی

  هزینه زندگی  در اوکراین

  واحد پول کشور اوکراین گریونا و هرگریونا ۱۰۰ کوپک می باشد .هزینه ماهانه خورد و خوراک در اوکراین۱۵۰ دلار است و هزینه مسکن ۳۰۰ دلار می باشد .شایان ذکر است هزینه های زندگی در یک کشور خارجی هم بسته به سبک زندگی هر کس ، همانند داخل ایران متفاوت است و هزینه های ذکر شده ، هزینه یک زندگی معمولی می باشد . البته برای برخی از ویزاها ، همانند ویزای تحصیلی ، هزینه  اجاره مسکن حذف خواهد شد چون اکثر دانشگاه های اوکراین خوابگاه های نسبتا رایگان را در اختیار دانشجویان  قرار می دهند . به طور کل  هزینه های جاری زندگی در اوکراین در قیاس با سایر کشورهای اروپایی پایین تر است . شایان ذکر است برخورداری از کلیه خدمات پزشکی  برای تمامی افراد خانواده  در اوکراین رایگان می باشد  .

  در ادامه بخوانید ↓↓↓