ویزای کار ترکیه

درباره ترکیه 

ترکیه کشوری است که از شرق با کشورهای ایران ,آذربایجان , ارمنستان و گرجستان و از جنوب شرقی با عراق و سوریه و از شمال غربی با بلغارستان و یونان همسایه است .مساحت ترکیه ۷۸۳٬۵۶۲ کیلومتر مربع است . جمعیت ترکیه حدود 78 میلیون نفر می‌باشد، که حدوداً ۷۵ تا ۸۵ درصد مردم سنی و ۱۵ تا ۲۵ درصد هم علوی هستند. همچنین در ترکیه حدود ۷۰٪-۷۵٪ درصد مردم ترک، ۱۸٪ درصد کرد و ۷٪-۱۲٪ را سایر اقوام تشکیل می‌دهند.
ترکیه از سه جهت مرز دریایی دارد . دریاهای سیاه و مرمره، اژه و مدیترانه از طریق دو تنگه بسفر و داردانل به دریاهای آزاد مرتبط می‌شوند و از لحاظ جغرافیایی موقعیت مناسبی به این کشور می‌دهند. بزرگترین و مهمترین شهر آن استانبول می‌باشد.

کشور ترکیه بدلیل داشتن مرز زمینی با ایران و نیز همپنین عدم نیاز به ویزا برای عبورو مرور , در میان کشورهای همسایه , همواره ازاهمیت خاصی در میان جویندگان کار خارج از کشور برخوردار است .
کشور ترکیه به دلیل نزدیکی به ایران و تشابه فرهنگی مقصد مناسبی جهت متقاضیان نیروی کار در ایران می باشد ولی اگر توانایی صحبت کردن به زبان ترکی را ندارید در کلاسهای فشرده زبان ترکی شرکت کرده تا به جایگاه واقعی خود در کار مورد نظر دست یابد .لازم به ذکر است برای مشاغل کارگری می توانید راسا اقدام نموده و در صورت تمایل این کاریابی خدمات لازم را به شما ارائه میدهد( البته توجه داشته باشید که حقوق و دستمزد نیرو های کارگری چندان چشمگیر نیست).در خصوص مشاغل تخصصی نیازمند رزومه و تسلط به زبان ترکی ( درحدی که قابل قبول کارفرما است ) می باشید.همچنین شما باید از نظر اقامتی مشکلی نداشته باشید.
نکته مهم : مشاغلی همانند جوشکاری، نصاب آسانسور, خط تولید پوشاک ......و به طور کلی مشاغل فنی دارای بالاترین شانس استخدامی می باشد.


برخی از مزایای کار در ترکیه

1- تشابهات فرهنگی
2- عدم نیاز به مدرک آیلتس (عموما مکالمه به تنهایی کافی است و نیاز به ارائه مدرک نیست )
3- عدم نیاز به ویزای کوتاه مدت و مصاحبه حضوری( در اکثر موارد)
4- امکان ورود به ترکیه از طریق مرز زمینی
5- هزینه های زندگی نسبتا پایین در قیاس با سایر کشورها
6- امکان داشتن کارفرمای فارسی زبان
7- عدم نیاز به مدارک دانشگاهی بالا برای برخی از مشاغل ( خط تولید پوشاک – نصاب آسانسور – جوشکار و.....)